logo.png
Colection image

Полароїд це

Після виходу трека репера Slame Polaroid зі словами: «Полароїд, полароїд ця пташка не знає решіток» збільшилася кількість пошукових запитів «Полароїд, що це». Торговою маркою зацікавилися представники молодого покоління.


Коротко про творця Polaroid


Едвін Ленд - творець компанії увійшов в історію як продуктивний винахідник. Він отримав 535 патентів.


Едвін народився в містечку Бриджпорт штату Коннектикут в 1909 році. У дитинстві розбирав в будинку різні механізми: від батьківських кишенькових годинників до сімейного грамофона.


У випускному альбомі Вільної академії Норіджа, в якій навчався Ленд, під його фотографією написані такі слова: «Ед - зірка в навчанні. Ми впевнені, що він стане відомим і прославить свою Альма Матер ».


У 1926 році Ленд вступив до Гарвардського університету. Але після року вивчення фізики переїхав до Нью-Йорку. Через три роки він винайшов поляризаційний матеріал і повернувся до університету. Але диплом не отримав. Едвін покинув Гарвард, щоб почати власний бізнес. У 1957 році університет присвоїв йому звання почесного доктора.


Ленд керувався принципом: «Ні дня без експерименту». Працюючи над вирішенням проблеми, він забував про їжу і сон. Працював без зупинки кілька тижнів. У компанії йому призначали кілька команд помічників. Співробітники не витримували темпу роботи засновника.


Невдоволення Лендом проявляли і акціонери компанії. Він не брав кредитів, необхідних для розвитку бізнесу, не погоджувався на вигідні пропозиції про злиття, не вірив в рекламу і маркетинг. Акціонери побоювалися, що з часом у споживачів питання «окуляри Полароїд, що це?», Як і питання про те, чим займається компанія виникне.


Ленд пішов з поста голови правління компанії в 1982 році. Залишок життя він присвятив науковим дослідженням. Помер засновник Polaroid в 1991 році.


З чого все почалося?


Багато років Едвін Ленд намагався вирішити проблему: як підвищити безпеку транспорту в нічний час, щоб ліхтарі і фари зустрічних машин не засліплювали водія. Залишивши Гарвардський університет, Едвін перебрався в Нью-Йорк. Вдень він проводив час в публічній бібліотеці, а ввечері експериментував в лабораторії Колумбійського університету.


За основу пошуків Ленд взяв роботи британського хіміка і хірурга Вільяма Хепарта, який в XIX столітті працював над створенням синтетичних кристалів з поляризаційними властивостями. Едвіну вдалося просунутися далі британського дослідника. У 1929 році він запатентував синтетичний матеріал з поляризаційними властивостями. Через три роки разом з колегою Джорджем Уілрайтом III Ленд заснував в Кембриджі лабораторію з виробництва поляризаційних матеріалів.


Представляючи інвесторам винахід, Ленд запросив їх у готель. На освітлений сонцем підвіконня він поставив акваріум. Через відблиски рибки в ньому не було видно. Едвін роздав поляризаційні пластини і запропонував гостям знову поглянути на акваріум. Рибку запрошені побачили і отримали наочну відповідь на питання: «Полароїд - це що?».


Коли і як виник бренд Polaroid


У 1937 році Лабораторія Ленда-Уілрайта перетворена в компанію Polaroid, названу на честь матеріалу, винайденого Лендом. Едвін став генеральним директором і керував корпорацією чотири десятиліття.


Автовиробники не оцінили ідею Ленда про створення антивідблискуючих покриттів в машинах. Але на ринку популярними стали окуляри Полароїд. Це забезпечило успіх компанії в перші роки існування.


Під час Другої світової війни компанія виробляла товари для армії США: від окулярів з покриттям антивідблиску для солдатів і пілотів до прицілів, видошукачів, камер і інших оптичних пристроїв з поляризаційними лінзами.


Фахівці Полароїд розробили технологію створення тривимірних зображень, яку використовували американські військові при плануванні бойових операцій. Також компанія винайшла 3D тренажер для навчання солдатів управління зенітними знаряддями.


До кінця війни державних замовлень стало менше. Компанія втрачала прибуток. Від банкрутства її врятувало новий винахід засновника.


В середині 1940-х Ленд разом з дочкою відпочивав в мексиканському Санта-Фе. Через багато років в інтерв'ю він згадував, що сфотографував дитину. Дівчинка почала допитуватися, коли вона побачить своє фото і чому його не можна отримати одразу. Едвін зрозумів, що простіше втілити фантазію дитини в життя, ніж пояснювати складний процес проявлення плівки та друку фотографії.


У 1947 році він представив камеру миттєвого друку. Напередодні Різдва 1948 року перші 57 примірників нової фотокамери надійшли в продаж. Всі були продані до кінця дня. Покупці зрозуміли, що Полароїд-фотоапарат - це швидкий спосіб отримати знімки. Через роки новий пристрій порівняли з соціальною мережею. Полароїд дозволяв робити фотографії і ділитися ними з друзями ще до винаходу Інтернету.


З того часу компанія освоювала ринок фотоапаратів. До кінця ХХ століття у відповідь на питання «Полароїд, що це?» люди в різних країнах світу відповідали: «фотоапарат миттєвого друку».


З 1960-х компанія проводила Програму підтримки художникам, пропонуючи відомим митцям Енді Уорхолу, Ексель Адамсу, Девіду Хокні і іншим тестувати продукцію. Так у свідомості публіки зміцнилася ідея про те, що фото Полароїд - це витвір мистецтва, яке доступне кожному.


У 1970-х компанія представила повністю автоматичний фотоапарат Polaroid SX-70, який робив миттєву кольорову фотографію. У наступне десятиліття компанія панувала на ринку. В кінці 1970-х компанія Kodak спробувала потіснити Polaroid, але Ленд подав позов про порушення патентних прав і виграв суд.


У 1990-і з'явилася цифрова фотографія. Керівництво компанії не хотіло вкладати кошти в нові технології. Компанія Polaroid зазнавала збитків, закривала виробництво і в 2001 році оголосила про перше банкрутство.


У 2009 році компанія представила компактний цифровий фотоапарат з вбудованим принтером. Він з'єднував цифрові технології, що не оцінило колишнє керівництво компанії і миттєвий фотодрук. У 2013 році бренд випустив додаток, що дозволяє обмінюватися знімками, редагувати їх і стилізувати «під класичний полароид», додаючи білі рамки.


З 2011 року Полароїд-окуляри - це продукція, вироблена італійською компанією Safilo. Фотоапарати під брендом Polaroid випускає компанія Wide Blue.


Полароїд що це?


Полароїд окуляри - це твір оптичної думки. Вони створені, щоб забезпечити чіткий погляд власника на світ в сонячну погоду.


Лінзи Полароїд, що це? Лінзи складаються з дев'яти шарів. Кожен шар виконує певну функцію. Є поляризаційне покриття. Воно захищає очі від сонячних відблисків. Є шари, які поглинають ультрафіолетове випромінювання, шари, які роблять лінзи гнучкими, але міцними, а також шари, що захищають окуляри від зносу і подряпин.


Полароїд-окуляри - це захист очей від втоми. У них не потрібно морщитися, дивлячись на яскраве сонце. Вони блокують сонячні відблиски, але при цьому не затемнюють об'єкти. Окуляри не спотворюють природні кольори.


Полароїд - міцні окуляри. Їм не страшні падіння на тверді поверхні. Оригінальні аксесуари Полароїд виготовляють з природних матеріалів.


Бренд Полароїд і Радянський Союз


В кінці 1980-х у жителів СРСР ще виникало питання «Окуляри Полароїд, що це?», Але про фотоапарати компанії вони знали.


Академік Євген Веліхов під час закордонного відрядження познайомився з головою правління європейської філії компанії Polaroid Макалістером Буфом. Під час розмови народилася ідея організувати спільне виробництво фотоапаратів в СРСР. Повернувшись до Москви, Веліхов розповів про проект міністру машинобудування країни Льву Рябьєву. Той дав згоду і в 1989 році з'явилося спільне підприємство «Светозор». Воно планувало випускати 350 тис. Фотоапаратів на рік.


Виробництво розділили між кількома підприємствами СРСР:

 Електронні плати випускав обнінський завод «Сигнал».

 Пластмасові корпуси для фотоапаратів - завод «Балтієць» в естонському місті Нарва.

 Фінальну збірку проводив Всесоюзний науково-дослідний інститут радіаційної техніки в Москві


Так в СРСР з'явилися фотоапарати Polaroid власної збірки, а жителі країни дізналися, що Полароїд-фото - це швидко і красиво. Компанія «Светозор» перестала випускати продукцію в 1999 році.


Питання відповідь


Що означає слово Полароїд?

Слово «Полароїд» - похідне від англійського слова polarized (поляризований). У нього є кілька значень:

 Полароїд - це назва камери для миттєвої фотографії та знімка, зробленого на цю камеру.

 Полароїд - це назва сонцезахисних окулярів з ефектом поляризації.

 Полароїд - це пластиковий матеріал, поляризуючий сонячне світло.

 Полароїд - це назва компанії, що виробляє фототехніку, сонячні окуляри і побутову електроніку.


Що таке окуляри Полароїд?

Полароїд-окуляри - це аксесуар, який виробляє бренд Polaroid.


Де виробляється бренд Полароїд?

З 2011 року бренд окулярів належить італійській компанії Safilo Group зі штаб-квартирою в Падуї.


Як відрізнити підробку?

За пошуковим запитом «сонцезахисні окуляри Полароїд, що це?» Google видає 406 тис. результатів. Окуляри продаються на ринку з кінця 1930-х років. За цей час з'явилися не тільки шанувальники бренду, а й ті, хто виготовляє підробки.

Відрізнити підроблені окуляри можна:


 По маркуванню

Тільки обмежені серії оригінальних окулярів містять маркування Made in Italy. В інших серіях на лівому завушнику нанесені знак європейської сертифікації CE і буквено-цифрове маркування. На підроблених вказано Designed by або Made in з позначенням країн Євросоюзу або Швейцарії.


 По комплектації

Оригінальні окуляри продаються разом з фірмовим чохлом або мішечком і серветкою для протирання лінз. У підробок вони відсутні.


 За якістю оправ

У підробках колір металевих оправ нерівномірний, в точках зварювання видно дефекти. У пластикових оправах нерівна розділяюча лінія литтєвої форми.


 По номеру

На лівій дужці окулярів задано буквено-цифровий код. Якщо модель оригінальна, пошукова система видасть посилання на сайт виробника або ліцензійного магазина. У підробки код не має ніякого значення і пошук не видає результатів з окулярами.


 Провівши стрес-тест

У оригінальних окулярів петлі надійно затягнуті і дужки відкриваються із зусиллям. При різких рухах голови вони не спадуть.

Інтернет магазин Polaroid - це продаж сонцезахисних окулярів під брендом Polaroid з гарантією від виробника.

Можливо вам будуть цікаві
Зв'язатися

У вас виникли питання? Потрібна консультація? Заповніть форму і ми обов'язково зв'яжемося з вами

Ми використовуємо cookie, щоб вам було зручніше користуватись сайтом